Сайт в режиме тестирования, извините за временные неудобства!

10 цікавих фактів про моркви

1. Морква не завжди була помаранчевою.

Перша морква, яку виявив стародавня людина була фіолетового кольору. Її стали вирощувати з-за запашного насіння і зелені, так як вживати в їжу сам коренеплід було не можна через його сильну гіркоту. З часом його вдалося зробити солодким і не жорстким. Пізніше з'явилися червоні, жовті і білі сорти моркви. А помаранчевої вона стала тільки в XVII столітті.
 
2. Морква покращує зір в темряві?

Міф про здатність моркви покращувати зір в темряві з'явилася під час Другої світової війни. Британські військові в спробі приховати нові технології виявлення літаків супротивника, стверджували, що пілоти їдять багато моркви, з-за чого бачать вночі так само, як і вдень. Міститься вітамін А в моркві дійсно зміцнює сітківку ока, проте не впливає на здатність бачити в темряві.3. Така некорейская корейська морква

Корейська морква не тільки не була винайдена в Кореї: там її нечасто можна зустріти. Придумали це блюдо в СРСР. Можна сказати, що улюблений багатьма салат –дитя дефіциту. За основу було взято традиційне корейське блюдо кімчі – капуста з прянощами. Однак, так як в СРСР необхідну за рецептом пекінську капусту дістати було складно, блюдо стали додавати моркву. З часом моркву повністю витіснила капусту, і залишилася тільки морквина з прянощами і часником.

 
4. Морква змінює колір шкіри

Якщо часто і багато їсти моркву, колір шкіри стане ближче до жовтувато-оранжевого. Співробітники російських зоопарків додають моркву в раціон фламінго саме з цих міркувань – для збереження забарвлення оперення цих яскравих птахів. У природі фламінго їдять рачків.

 
5. Морквяна столиця

У Каліфорнійському містечку Холтвиль щорічно проходить фестиваль моркви. Кожен лютий протягом цілого тижня по місту йдуть паради платформ, прикрашених морквою. Городяни можуть позмагатися в приготуванні кращого страви з моркви або постежити за кулінарними поєдинками профі. Крім того, тут проходять змагання, в яких коренеплід використовують замість спортивних снарядів, і багато іншого.

 
6. Або сигарета, або моркву

Останні наукові дослідження довели: курцям і людям, що працюють на  підприємствах, потрібно бути дуже обережними з вживанням моркви. Вчені виявили зв'язок між вживанням моркви у людей з цих груп і розвитком у них раку легенів. Цікаво, що некурящим вживання моркви навпаки допомагає уникнути пухлин, у тому числі і раку легенів.
Джерело: http://www.webmd.com/smoking-cessation/news/20041130/death-stalks-smokers-in-beta-carotene-study

 
7. Морква-рекордсмен

Найдовшу моркву виростили в Південному Уельсі, Великобританія. Її занесли в книгу рекордів Гіннеса з рекордним розміром 5,84 метра! А найважчою виявилася «морквина» вагою в 8,61 кг, вирощена в 1988 році на Алясці.

 

8. Новий матеріал

Шотландські вчені Девід Хепворт і Ерік Кіт у 2007 році винайшли біологічний і високотехнологічний матеріал на основі моркви, який назвали Каран (Curran). Вони витягли нано-волокна з моркви і об'єднали їх спеціальною смолою. Каран був вперше використаний для виготовлення звичайної вудки. Винахідники вважають, що Каран є екологічно чистим матеріалом, який може бути використаний для виробництва сноубордів, автомобільних компонентів і іншої продукції. Він може замінити вуглецеве волокно і знизити споживання нафти, використовуване в його виробництві.
Джерело: http://www.carrotmuseum.co.uk/curran.html

 

9. Краще приготувати

На відміну від інших типів овочів, які краще їсти в сирому вигляді, морква стає корисніше після термічної обробки. Під час приготування ламається жорстка клітинна структура моркви, вивільняючи бета-каротин.

 

10. Морква – це фрукт

У країнах Європи з 1991 року моркву визнана фруктом. Пов'язано це з законом, який європейці вирішили не міняти, а просто обійти. Португалія виробляє дуже смачне варення з моркви, яке експортується в усі країни Європи, а за європейським законодавством варення можна варити тільки з фруктів. Тому в Європі тепер морква – фрукт!

 
14.12.2016 17:30
000
orlada
685
Пока комментариев нет.
Добавить комментарий
Array